Tento web používá cookies, prehliadaním webu súhlasíte s ich použitím. Beriem na vedomie

Blog

Akú veľkosť bicykla zvoliť podľa výšky?
Akú veľkosť bicykla zvoliť podľa výšky?
21.09.2023

Určite ste sa pri výbere moderného bicykla s modernou geometriou stretli s otázkou: ,,Akú veľkosť bicykla podľa výšky?ʺ Veľa ľudí si myslí že výber veľkosti nie je až tak dôležitý, no pravda je však iná. Zvoliť správnu veľkosť bicykla je veľmi dôležité, pretože to ovplyvňuje vaše pohodlie na bicykli a v ďalšom rade aj vaše bezpečie.

Prejsť na článok
Typy ventilov na bicykel: Galuskový vs autoventil
Typy ventilov na bicykel: Galuskový vs autoventil
09.08.2023

Stretli ste sa s možnosťou výberu z dvoch typov ventilov na bicykel a neviete sa rozhodnúť, ktorý typ by sedel práve vám? Po prečítaní nasledujúceho článku zistíte, že výber medzi galúskovým a autoventilom nemusí byť veda, aj keď to tak na prvý pohľad vyzerá.

Prejsť na článok
Ako si vybrať správnu veľkosť bicykla podľa výšky?
Akú veľkosť kolies zvoliť pri výbere bicykla?
05.04.2023

Kedysi to bolo jednoduché, lebo takmer všetky horské bicykle mali 26-palcové kolesá a hotovo. Dnes sa 26-palcové kolesá nachádzajú prevažne iba na dirtových alebo detských bicykloch. S vývojom bicyklov ako takých prišli na rad 27,5 palcové a 29 palcové kolesá. Na čo by ste teda mali pozerať pri výbere správnej veľkosti kolies? V tomto článku si bližšie opíšeme výhody a nevýhody jednotlivých rozmerov kolies, a to by Vám mohlo pomôcť pri rozhodovaní, akú veľkosť kolies si vybrať pri kúpe bicykla.

Prejsť na článok
Ako si vybrať najlepší horský bicykel?
Ako si vybrať najlepší horský bicykel?
10.03.2023

Pre väčšinu z nás je kúpa horského bicykla dnes už skôr investícia. Bicykle sa kvalitou a tým, čo dokážu ponúknuť, rozhodne vyvinuli rýchlym tempom smerom nahor a bohužiaľ to platí aj pre ich cenu. Dnešná ponuka bicyklov je naozaj pestrá a človek sa v nej ľahko stratí. Ako si teda vybrať ten najlepší horský bicykel pre Vás?

Prejsť na článok

Instagram #BIKEHOUSESK